České knihy

Egyptská hovorová arabština - webová učebnice právě spuštěna - registrujte se na  www.hovorovaarabstina.cz; www.helpforarabic.cz

Učebnice hovorové arabštiny navazuje na úspěšné vydání publikace “Egyptská hovorová arabština“ dr. Františka Ondráše a je určena všem zájemcům o tento jazyk – posluchačům vysokých škol, frekventantům jazykových kursů a v neposlední řadě samoukům. Nakladatelství Setoutbooks již nebude dotiskovat učebnici vklasické podobě, věří však, že učebnice na internetu přinese svým uživatelům více možností jak se zdokonalovat.
Učebnice obsahuje systematický výklad gramatiky a množství cvičení, která jsou opatřeny okamžitým klíčem, jež zejména pomůže zájemcům z řad samouků. Navíc je oproti klasické verzi bohatší o další cvičení a nahrávkám s rodilým mluvčím, ke kterým v budoucnu přibude i výukové video.
Najdete zde dvacet lekcí, základní konverzační témata, běžné frazeologické obraty, slovník. Může rovněž posloužit jako konverzační příručka.
Součástí naší aplikace je i diskusní klub, ke kterému se může přihlásit každý oprávněný uživatel a využívat tak výměnu zkušeností nejen s dalšími uživateli, ale také s odborníky, kteří spolupracují s naší redakcí.
Pro přihlášení můžete využít domény www.helpforarabic.cz, nebo www.hovorovaarabstina.cz. První lekce je přístupná bez uživatelského přihlášení a je zdarma, pro práci se všemi lekcemi je nutné zaplatit registrační poplatek 258,- Kč vč. DPH, který každému uživateli umožní využívat výhody interaktivních cvičení, nahrávek s rodilým mluvčím a účastnit se diskusního fóra.
helpforarabic.cz
     
titul.tif

Arabsko-český slovník - jazykový software

Umožňuje plný přístup ke všem heslům z Arabsko-českého slovníku, který znáte z tištěné podoby. Software pracuje s oběma menu, jak v arabském, tak v českém jazyce, umožňuje vyhledávání slov, morfologický popis hesel, přináší množství idiomů a frází. Vyzkoušejte si zjednodušenou verzi na stránce http://arczslovnik.aspone.cz/ Objednávejte CD se softwarem pod kódem 09.
http://arczslovnik.aspone.cz/
Kategorie:   České knihy
Podkategorie:
  České knihy (0)
  
Zobrazení 
  
24 Poutník se vrací
Kniha je určen avšem, kteří mají zájem o Foersterovu hudbu. Několik předních hudebních vědců a publicistů zde publikovali své příspěvky k Foersterově hudbě a popisu jeho životní pouti.
Poutník se vrací
Autor: Antonín Džbánek
Cena s DPH 298,- Kč  


V našem nakladatelství právě vyšla kniha autorů Marka Vokouna, Zdenka Cahy, Seana Patricka Sassmannshausena a František Stellnera s názvem Analýza současného trhu práce v Jihočeském kraji a Horní Falci. Spoluvydavatelem je Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, knihu ke stažení najdete  na http://www.vstecb.cz/data/1513848185431Analyza-soucasneho-trhu-prace-v-Jihoceskem-kraji-a-Horni-Falci.pdf.

Ke stažení je zde rovněž kniha "Metodika výuky podnikatelských kompetencí na vysoké škole" Metodika výuky PK_VŠ.pdf

obalka1a copy.gif

Vyhledat v textu

28. 5. Vilém

Zítra: Maxmilián

Rusko a střední Evropa II. díl

Právě vychází druhý díl knihy Rusko a střední Evropa v 18. století od autora Františka Stellnera. Přináší hlubší pohled do kulturního, sociologického a ekonomického vývoje Ruska, zatímco v prvním díle autor sledoval více podíla Ruska na mezinárodní politické a diplomatické scéně.

Cena: 328,- Kč

obal -m.jpg

Antologie moderní arabské povídky

Tato kniha představuje výběr povídek z pera nejmladších arabských autorů. Čtenáři tak mají možnost ochutnat poetiku spisovatelů z Egypta, Iráku, Jemenu, Libye, Ománu a Jordánska.

Antologie_moderni_arabske_literatury_1.jpg

Egypt v době Muhammada Alího

Kniha zabývající se osobností vládce Egypta Muhammada Alího. Kniha si klade za cíl na základě archivních dokumentů zmapovat vývoj jeho vlády a problémy působení této vynikající osobnosti na mezinárodním poli.

ob-M-Ali[1].png

MODERNÍ SPISOVNÁ ARABŠTINA II. díl

II. díl Spisovné moderní arabštiny autorů Jaroslava Oliveria a Františka Ondráše. Učebnice přináší pokračování gramatiky spirovného jazyka s větším přihlédnutím k syntaxi moderní spisovné arabštiny.

MSA-ob-rezavaII[4].jpg

František Ondráš: Autobigrafický narativní dokument v díle egyptského autora Sun ´allíáha ´Ibrahíma

Kniha je určena všem, kteří se věnují studiu arabské literatury. Mapuje práci egyptského prozaika Sun ´alláha ´Ibráhíma. Autobiagrafické románové texty tohoto autora jsou spjaty s politickými moderními dějinami Egypta. Děj románů se odehrává v Káhiře, na různých místech Egypta a v USA. František Ondráš, přední arabista sleduje skutečnost v níž se prolínají fiktivní světy, které se stávají narativními strukturami generujícími románové příběhy

ondras-autobio[1].jpg

Návštěvnost stránek

368508
Nakladatelství Roman Míšek Set Out